Корпоративний подарунок: що можна дарувати, а що ні

Автор admin 18.12.2018 0 Коментар(і)

 

Яким має бути корпоративний подарунок згідно з діловим етикетом і чого не варто дарувати начальникам та колегам

 

 

Новорічно-різдвяні свята стрімко наближаються, а з ними – й період корпоративних святкувань. Їхньою важливою складовою, окрім власне організації святкової вечірки для колег і партнерів, є корпоративні подарунки. Здавалося, що може бути простіше, ніж обрати подарунки для працівників компанії, якщо на це є час і відповідний бюджет?

 

Утім, під час вибору корпоративних подарунків виникає чимало підводних каменів, пов’язаних з різноманітними і досить специфічними нюансами. Враховувати ці нюанси обов’язково потрібно, звісно, якщо компанія справді дбає про свою репутацію, імідж і дотримується загальновизнаних норм ділового етикету.

 

Оскільки корпоративна культура – відносно "молоде" явище на наших теренах, не вкорінене протягом тривалого часу, як, приміром, на Заході, де вже сформувалися чіткі норми етики введення бізнесу й стандарти політики компанії щодо подарунків і гостинності, корпоративне дарування в Україні нерідко супроводжується непрофесійним підходом, помноженим на місцеву специфіку. Про що йдеться?

 

По-перше, про підхід. Вибір подарунку – це ваше ставлення до колег та партнерів. Для чого потрібні корпоративні подарунки? Якщо ви вважаєте, що "для галочки", тоді вам далі краще не читати. Якщо ж ви справді хочете подякувати колегам чи партнерам за гарну роботу, за плідну надійну співпрацю, тоді ця стаття для вас.  Подарунок – важлива складова корпоративної культури, адже саме він дає змогу висловити подяку у діловому середовищі. Десятирічний досвід роботи "Мрії Марії" свідчить: ретельно і гарно обраний корпоративний подарунок завжди дає такий самий "фідбек".  Тож не лінуйтеся при виборі :)

 

По-друге, йдеться про тендери. Нерідко в корпораціях у відповідних відділах, які займаються організаційними питаннями, працюють люди, які лобіюють інтереси певних фірм і напряму зацікавлені в тому, щоб у тендері перемогла потрібна їм компанія. Звісно, за таких умов не може йтися про нормальні конкурентні умови, а це своєю чергою позначається на якості й різноманітті корпоративних подарунків. З огляду на цю специфіку, готуйтеся до того, що ви можете подати на тендер справді красиву, вишукану і якісну продукцію, але ваша участь створить лише потрібний для проведення тендеру "кворум", а вам, найпевніше, нічого не світитиме.

 

По-третє, йдеться про смаки. І тут ми знову стикаємося з проблемою кадрів. Тільки цього разу вже йдеться не про корупційну складову, а про естетичну. Досить часто працівники корпорацій, що відповідають за представницькі заходи та ділові подарунки, у виборі останніх керуються власним специфічним уявленням про прекрасне. Як наслідок – працівники і партнери компанії можуть отримати кітчевий чи недоречний подарунок, який не має жодної естетичної чи мистецької вартості, а лише забруднює нашу планету.

 

По-четверте, йдеться про інерцію. Тут ми зазвичай стикаємося з вже згадуваним "подарунком для галочки". Оригінальний подарунок – це завжди певний ризик не потрапити у звичну і відпрацьовану схему дарування.  Тому, аби зайвий раз не напружувати свою фантазію і не наражатися на нерозуміння колег, відповідальні за корпоративні подарунки працівники діють "по накатаній": чашка, календар, ручка, записник з логотипом компанії. І так з року в рік. Унаслідок такого "квадратно-гніздового" підходу у працівників компанії з часом накопичуються стоси однотипної подарункової "канцелярії".

 

Тепер, коли основні проблеми української специфіки корпоративного дарування окреслені, перейдімо від критики до конкретики і визначимо, що можна дарувати, а що ні. Аби запобігти непорозумінню, потрібно враховувати, що є певні закони дарування. Отже, визначимо кілька правил, чого бажано уникати під час вибору ділового подарунку і яким він має бути в ідеалі.

 

Правило перше. Діловий подарунок не має бути дорогим. Навіть якщо ви працюєте в «солідній конторі», дорогі подарунки не дарують ні співробітникам, ні керівництву, ні діловим партнерам.

 

Правило друге. Діловий подарунок має бути облікованим. Це потрібно не лише для аудиторів, а й для того, щоб пам’ятати, що дарувати партнерам цього року. До того ж, якщо подарунок не облікувати, це може розцінюватися як персональний хабар.

 

Правило третє. Діловий подарунок має бути упакованим. І тут, як і при його виборі, теж варто проявити креативність.

 

Правило четверте. Ніколи не даруйте грошей у конвертах. Дарувати гроші співробітникам, а тим паче партнерам по бізнесу – це моветон. До того ж як можна визначити ідеальну подарункову суму?

 

Правило п’яте. Ніяких "сепаратних", особистих подарунків керівництву. У більшості випадків такий жест розцінюється як звичайне підлабузництво.

 

Правило шосте. Привітання чи подарунок потребують відповіді. За етикою не тільки ділових стосунків відповісти необхідно впродовж 10 днів.

 

Правило сьоме. Універсальне. У жодному разі не можна дарувати косметику (особливо для проблемної шкіри чи від зморшок :)), парфуми, одяг, предмети гігієни, вузькопрофільну специфічну літературу, побутову техніку, тварин, жартівливі подарунки "з приколом", алкогольні напої.

 

А тепер поговорімо про хороше :). А саме про те, що ж варто дарувати як доречний й коректний корпоративний чи діловий подарунок. До речі, якщо йдеться про компанію, де працюють експати, чи вияв поваги до диппредставництв чи інших установ, де працюють іноземці, то, згідно з нормами етикету, найкращим подарунком вважається витвір декоративно-ужиткового мистецтва тієї країни, де вони тимчасово мешкають. Тож сувенір в українському традиційному стилі – саме те, що потрібно у такому випадку. У "Мрії Марії" є величезний вибір таких корпоративних подарунків, які можна замовити і купити безпосередньо в нашому арт-салоні.

 

Для того, щоб полегшити "муки вибору" і зекономити час, ми пропонуємо своїм клієнтам-однодумцям оригінальні корпоративні подарунки, які, на нашу думку, будуть найдоречнішими з точки зору ділового етикету.

 

Картини

 

 

Насамперед зверніть увагу на картини. Краще обрати якісно виконану й відносно нейтральну в стилістичному сенсі роботу талановитого художника, яка має мистецьку вартість, а не прохідну фотографічну копію. Тематично ліпше обирати пейзажі України, Києва, непоганий варіант – натюрморти. Картина – це не лише хороший подарунок, а й інвестиція, адже ви даруєте мистецьку роботу, вартість якої з часом зростатиме.

 

Книги, арт-буки, альбоми мистецтва

 

 

Книжка вважається універсальним подарунком, адже вона доречна майже для будь-якого свята. Єдине, даруючи книгу, потрібно завжди знати зацікавлення того, для кого вона передбачена. Звісно, краще обирати  нейтральний нон-фікшн, адже з художньою літературою можна не вгадати, які саме літературні смаки має адресат. Книжки про мистецтво, культуру, традиції – оптимальний варіант книжкового подарунку. Альбоми мистецтва, набори листівок, арт-буки – це чудовий діловий подарунок для іноземця. Також це гарний VIP-подарунок, який продемонструє не лише ваш смак і освіченість, а й наявність таких самих позитивних якостей у того, кому ви його даруєте.

 

Декоративно-ужиткова кераміка

 

 

Декоративні керамічні скульптури в традиційному українському стилі – це справді вишуканий і оригінальний подарунок. Баранці, барильця, тарелі, вази, куманці ручної роботи, виготовлені за стародавніми технологіями майстрами, які продовжують традицію – прекрасний вибір для тих, хто знається на мистецтві і має витончений смак.

 

 Сувеніри зі скла, живопис на склі

 

 

Посуд і скульптура з гутного скла – оригінальний діловий подарунок.  Кожен скляний виріб виходить з рук майстра неповторним та індивідуальним. Технологія ручного виготовлення скла дозволяє сповна використовувати його специфічні властивості: пластичність та піддатливість видуванню. Гутне скло наділене кольором, прозорістю, магічною здатністю передавати гру світла й викликати найрізноманітніші асоціації. Живопис на склі – чудова альтернатива олійним полотнам, це неповторна і цікава техніка, яка причаровує яскравістю фарб і виразністю образів.

 

Авторські ляльки

 

 

Нестандартний і досить сміливий подарунок для креативних компаній і тих, хто хоче здивувати. Якщо корпоратив планується тематичним, у "Мрії Марії" можуть створити ляльки ручної роботи під замовлення.

 

Настінні тарелі

 

 

Це подарунки для справжніх естетів. Вони вигідно прикрашають будь-який інтер’єр і є оригінальною альтернативою класичним полотнам у рамах. Можна обрати керамічні декоративні тарелі (зверніть увагу на кримськотатарську кераміку – це щось справді особливе), чи дерев'яні тарелі з традиційним народним розписом (приміром, петриківським чи самчиківським).  

 

Скульптура

 

 

Декоративні статуетки різної форми і розміру, створені вручну за допомогою різноманітних традиційних і авторських технік – гарний варіант ділового подарунку, який буде доречним як для колег, так і ділових партнерів.

 

Залишити коментар