Картини Анатолія Фурлета: досконала форма і глибокий зміст

Автор admin 02.07.2018 0 Коментар(і)

 

Відомий не лише в Україні, а й в світі живописець і графік Анатолій Фурлет належить до того рідкісного типу художників, який зазвичай називають "митцем від Бога". Він настільки заглиблений у процес творення нових світів, які народжуються на його картинах, що це нагадує послідовну духовну практику. "Малювання для мене не зовсім робота – це своєрідне служіння, це певною мірою щоденне духовне дійство. Найбільша втіха – це творчість. Ніякі матеріальні блага не принесуть тобі тієї душевної радості, як процес творення" – розповів він в одному із своїх інтерв’ю.

 

 

І це не просто красиві слова, адже Анатолій Фурлет підтверджує їх своїми дивовижними картинами, які він щоденно творить у своїй майстерні, і своєю багаторічною педагогічною діяльністю, під час якої він навчив чимало дітей живопису і композиції. Його щирість, потяг до простого життя і невтомної роботи нагадують  творчий підхід митців доби Відродження, які вкладали у створення мистецтва всі свої сили і талант.

 

 

 

Такий аскетичний підхід до життя яскраво контрастує з творчими "регаліями" Анатолія Фурлета. Адже, окрім персональних виставок в Україні, художник брав участь у численних виставках у США, Польщі, Болгарії, Німеччині, Єгипті, Нідерландах. Його твори зберігаються в державних та приватних колекціях в Україні й за кордоном.

 

Мистецтвознавці зазначають, що Анатолій Фурлет витворив свій власний, впізнаваний стиль, звертаючись до архаїчних образів, до символіки давніх цивілізацій, що лишили свій слід на українських теренах. Його світ сповнений лірико-філософськими рефлексіями, відображеними на картинах, які "прочитуються" далеко не одразу, а лише шар за шаром, спонукаючи глядача до власних рефлексій і роздумів. Деякі мистецтвознавці зараховують Анатолія Фурлета до так званої міфопоетичної мистецької школи, яка сформувалася на початку 1990-х і традиції якої він нині розвиває і переосмислює.

 

 

Творчість Анатолія Фурлета подобається людям з широким світоглядом, –  тим, хто цінує не лише "форму", тобто мистецьку майстерність і досконалість техніки, а й глибокий філософський зміст витвору мистецтва. Арт-салон "Мрії Марії" радо чекає таких людей, адже у нас представлено близько десятка картин цього унікального художника.

 

 

Залишити коментар