КОЛО МАЙСТРІВ: програма (8 - 9 вересня)

Автор admin 03.09.2018 0 Коментар(і)

 

8 - 9 вересня у "Софії Київський" відбудеться фестиваль "Княжа родина", де діятиме локація "Коло майстрів" – міні-містечко майстрів, які влаштують майстер-класи з українських традиційних ремесел для всіх охочих.

 

 

8 вересня

 

 12:00 – 13:00 – презентація майстерні Олени Кіслих.  

 

 Художниця працює в техніці смальтової мозаїки.

 

 Під час фестивалю Олена Кіслих представить основи класичної мозаїки і розповість про створення мозаїчного сувеніра   (мармур, смальта).

 

 

 

 

 14:00 – 15:00 – презентація майстерні Оксани Білоус.

 

 Майстриня познайомить публіку з технікою вибійки – декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних   візерунків і орнаментів  за допомогою спеціальних дерев’яних кліше. 

 

 Майстер-клас від Оксани Білоус – це нагода ознайомитися із практично  втраченим в Україні видом народного мистецтва.

 

 

​                                 

 16:00  17:00 – презентація майстерні Наталки Кіщук.

 

 Майстриня з Яворова (село у Косівському районі Івано-Франківської області, центр українського ліжникарства) розповість  про технологію створення виробів із вовни та розкриє секрети створення гуцульських ліжників.

 Крім того, Наталя Кіщук безпосередньо покаже, як робити нитку з вовняного кужеля.

 

 

 

17:00 –  18:00 – презентація майстерні Левка Скопа. 

 

 Видатний український художник-реставратор, іконописець і мистецтвознавець розповість про особливості народної ікони та  іконопису на дереві.

 

 

 

9 вересня

 

                                   

              

 12:00 – 13:00 – презентація майстерні Івана Бобкова.

 

 Художник продовжує традицію київської школи кераміки, зокрема гончарної майстерні Ніни Федорової, яка протягом 40 років діяла на території Софійського заповідника.

 

 Під час фестивалю Іван Бобков розповість про те, як створюється декоративна і ужиткова кераміка ручної роботи.

 

                                                                     ​

 

  14:00 – 15:00  – презентація майстерні Анни Діденко.

 

 Відома художниця представить майстер-клас "Парсуна. Поєднання сакрального і світського". Відвідувачам буде продемонстрована техніка лесування олійними фарбами, яка дозволяє створити патину часу та відтворити естетику барокової парсуни. 

 

Публіка зможе ознайомитися зі зразками робіт художників сучасності, які працюють в жанрі стилістично подібному до парсуни, де поєднуються традиція сакрального живопису та художні засоби сьогодення.

 

             

 

 

 16:00 – 17:00 – презентація майстерні Ірини Пастернак.

 

 Художниця мешкає і працює на Київщині, учасниця багатьох всеукраїнських виставок, займається розписом по дереву, керамікою, художньою емаллю. 

 

 На "Колі майстрів" Ірина розповість про особливості стародавньої техніки гарячої емаль по міді і продемонструє, як створюються авторські прикраси-емалі.

 

 

 

 

17:00 – 18:00 – презентація майстерні "Мрії Марії".
 
Арт-салон покаже, як створюються українські народні прикраси, зокрема жіночі намиста.
 
 Це унікальна нагода створити своє власне, авторське намисто, використавши намистини зі старих порваних особистих чи родинних прикрас. Відвідувачі фестивалю можуть взяти з собою намистини (або придбати їх і фурнітуру у майстрині) і власноруч виготовити прикрасу під час майстер-класу.

 

 

 

 

 

 

Важливо!

 

Презентація майстерні безкоштовна і передбачає зустріч, розмову з майстром, мінілекцію про його ремесло. Відвідувачі фестивалю можуть дізнатися про особливості певного ремесла безпосередньо у майстра, поставити йому запитання, ознайомитися з його устаткуванням і виробами. Якщо ж хтось із відвідувачів хоче власноруч виготовити певний виріб, він може окремо домовитися з майстром про платний індивідуальний чи груповий майстер-клас (залежить від виду ремесла). Вартість майстер-класу визначається майстром на місці, залежно від виду й кількості матеріалу, об’єму виробу і складності роботи (від 100 грн).

 

 

 

Залишити коментар