День вишиванки: “Мрії Марії” вбрали “українських амазонок” у етно

У Мистецькому арсеналі у межах дипломатичного прийому відбувся етнопоказ “Українські амазонки”, присвячений Міжнародному дню вишиванки. На подіум вийшли жінки, які перебувають на фронті, хтось – як військова, хтось – як волонтерка, хтось – як журналістка. Українських жінок на війні чимало, –  лише в ЗСУ їх близько 25 тис. Серед учасниць показу “Українські амазонки” були й ті, хто нагороджений особливими відзнаками, такими як Герой України.

“Амазонки” одягнули національне вбрання з елементами вишивки від відомих українських дизайнерів. Учасником показу став арт-салон “Мрії Марії”, який представив одяг власного виробництва з натуральних тканин з ручною вишивкою і декором. Речі від “Мрії Марії”– це копії старовинного вбрання та стилізації, що поєднують автентику та сучасний дизайн. Нашими моделями стали п’ятеро чудових жінок – “хрещена мама морпіхів”, волонтерка Вікторія Христенко, військова кореспондентка Настя Федченко, волонтерка і бард (Бандерівна) Юлія Майборода, фронтова волонтерка і тренер з арт-реабілітації Наталя Прилуцька та співачка, актриса і організаторка жіночого концертного батальйону Надія Старцева.

“Це – один із найчудовіших проектів, у якому я брала участь.  Показ вдався! Ми вкотре показали світовій спільноті через дипломатів, що війна триває, а ще вкотре показали: ми сильні і красиві. Вишиванки від українських дизайнерів – це щось неймовірне. Хочеться купити майже все :). І знову переконуєшся, що вишитий одяг пасує всім, що це не стільки одяг, скільки оберіг, скільки багатовікова наша історія, закодована у стіжки та узори. Дякую “Мрії Марії”, що підібрали мені образ справжньої української амазонки. Камізелька – просто диво” – розповіла на своїй сторінці у FB Настя Федченко. 

Окрім показу, який став центральною подією дипломатичного прийому, була представлена колекція давніх вишиванок, яким понад 200 років, зі збірки колекціонера Тараса Демкури та  величезні картини-полотна «Українські амазонки», створені спеціально до заходу. Вечір відвідали дипломати різних держав та українські урядовці. Учасники заходу прагнули нагадати українцям, щоб 17-го травня вони відзначили Міжнародний день вишиванки, вдягнувши національне вбрання.

Залишити коментар

Зв'яжіться з нами

Зараз нас немає поруч. Але ви можете надіслати нам електронний лист, і ми зв'жемося з вами, якнайшвидше.

0

Почніть вводити текст і натиснути клавішу ENTER для пошуку

ярмарок до дня києва в музеї івана гончарагутне скло ручної роботи