Вперед у минуле: парадокси нової колекції одягу “Мрії Марії”

Нова капсульна колекція Наталії Базир і “Мрії Марії” за мотивами творчості видатної української художниці Ганни-Собачко Шостак – це сміливий і навіть ризикований експеримент, адже вона поєднала у собі, здавалося б, непоєднувані речі.

Як поєднати минуле і майбутнє з розривом у століття? Як створити міський вишуканий одяг, надихнувшись роботами художниці з села, майстрині традиційного народного розпису? Як поєднати яскраву квіткову палітру з стриманістю кольорів й геометричністю контурів одягу для сучасної ділової жінки? “Мрії Марії” знають відповіді на ці запитання – треба не боятися вийти за традиційні межі і вірити у силу і позачовість справжнього таланту. 

Проста селянка з Київщини Ганна-Собачко Шостак неодноразово виходила за власні межі, розкриваючи свій талант, який високо оцінили як авангардне мистецтво в галереях Києва, Парижа, Берліна, Мюнхена і Петербурга. Вона починала з традиційного народного розпису , але згодом опинилася на полі професійного мистецтва, почавши створювати декоративну графіку за допомогою технік акварелі та гуаші.

Усе життя Ганна-Собачко Шостак малювала квіти. Спершу розписувала ними хати, мальовані рушники, потім уквітчувала килими, декоративні панно. Вона створила тисячі фантастичних квітів. І жодна квітка не повторилася.

“Позачасова актуальність робіт Ганни Шостак неймовірна: приваблює їх пластика, їх сюжетна різноманітнісь, їх “вишивальність”, їх палітра… Живопис художниці незаяложений, він яскравий та стриманий, колоритний та несподіваний, навіть загадково казковий, але в жодному разі не нахабний чи нудно червоно-чорний” – пояснює акцент на творчості художниці дизайнерка колекції Яніна Симоненко.

Ідея нової колекції ексклюзивного вбрання ручної роботи за мотивами творчості Ганни Шостак належить Наталії Базир – саме їй спало на думку створити абсолютно нову для бренду “Мрії Марії” лінію одягу, яка б поєднала в собі традицію і сучасність, вишукану простоту і елегантність у поєднанні з українською вишивкою.  “У мене виникла концепція нової колекції, яка б була актуальною й оригінальною і водночас базувалася на традиції, містила культурний бекграунд. Це одяг для самодостатніх, освічених і багатогранних жінок, які оцінять наше прагнення привернути увагу до талановитих жіночих постатей в українській культурі, таких як художниця Ганна Шостак”.

За словами дизайнерки Яніни Симоненко, нова колекція повністю підпорядкована геометрії та кольоровій гаммі робіт Ганни Собачко-Шостак. Це одяг співзвучний її творчості не лише в деталях, адже він відтворює основний настрій та образ її робіт. “Мрії Марії” обрали сучасні матеріали та стриману кольорову гаму. Лінії дизайну одягу плавні та геометричні водночас. Основною технікою оздоблення стала вишивка, – досить довільна в кольорах, фактурах та масштабах, яка, втім, лишає незмінним контур малюнку, його центральний характер.

Цією колекцією бренд “Мрії Марії” прагне показати сьогодні красу та актуальність ідей, напрацьованих художниками минулого, особливо такими неймовірними, як Ганна-Собачко Шостак. Ця колекція запрошує здійснити перехід від живопису в одяг, від минулого у сьогодення задля розуміння справжнього обличчя українського декоративно-прикладного мистецтва, не загубленого у «естрадно-карнавальних» кольорах.

Торік в Україні відзначали 135-річчя Ганни Собачко-Шостак. Для загалу річниця минула майже непоміченою, хоча за масштабом творчості ця мисткиня мала б бути знаною хоча б на рівні ще однієї “квіткової” художниці Катерини Білокур. Як і всесвітньовідомий “батько” супрематизму Казимір Малевич, на авангардні роботи якого справило вплив українське народне мистецтво,  Ганна Шостак переосмислила традицію, і завдяки своїй фантазії та уяві надала їй фантастичних, суто авторських форм.

Своєю колекцією “Мрії Марії” прагнуть нагадати про творчість Ганни Собачко-Шостак і актуалізувати її для сучасних поціновувачів українського мистецтва. Презентація колекції відбувалася в Музеї українського народного декоративного мистецтва, де зберігаються роботи цієї видатної української художниці.

Усі речі, представлені в колекції, можна придбати у нашому салоні на Андріївському узвозі, 30 (Київ) та на нашому сайті, а також повторити на замовлення за вашими мірками

Залишити коментар

Зв'яжіться з нами

Зараз нас немає поруч. Але ви можете надіслати нам електронний лист, і ми зв'жемося з вами, якнайшвидше.

0

Почніть вводити текст і натиснути клавішу ENTER для пошуку

подарунки на весіллякультурна дипломатія