Купити український національний сувенір для іноземця – завдання, яке потребує певних зусиль, адже перед покупцем нерідко постає питання: що краще обрати? Проблему вибору оригінального і водночас традиційного подарунку ручної роботи, який би відображав національну культуру України, можна вирішити за допомогою арт-салону “Мрії Марії”. Ми маємо багаторічний досвід взаємодії з клієнтами з інших країн, і хочемо ним поділитися, розповівши про уподобання і смаки іноземних гостей України.
Отже, на що передусім звертають увагу іноземці під час вибору українського національного сувеніра ручної роботи?
По-перше, на ужитковість сувеніра. Іноземці, передусім із США і меншою мірою із Західної Європи, зазвичай звертають увагу на функціональність предмета. Приміром, якщо це керамічний виріб, вони воліють обирати декорований посуд: миски, глечики, чашки тощо, які можна застосовувати у побуті. Останнім часом в Україні теж укорінюється ужитковий підхід до предметів декору, хоча у багатьох і досі залишилася звичка ховати красивий посуд подалі у шафу “для гостей”. “Красиве і корисне” – це поєднання ідеально спрацьовує у випадку іноземців із Заходу, які цінують раціональність вибору і практичність сувеніра. Найкращі варіанти: керамічний посуд, келихи з гутного скла, дерев’яні шкатулки, декоровані подушки з вибійкою чи аплікацією, вишиті еко(етно)торби, ліжники.

По-друге, на національний чи регіональний колорит сувеніра. У добу глобалізації збереження традицій високо цінується, як і здатність спільноти чи громади створювати традиційні витвори мистецтва. Людям інших культур завжди цікаво придбати на згадку щось особливе, локальне, притаманне саме цій країні чи регіону. Звісно, в України вже є впізнавані у світі “бренди”, такі як вишиванка, писанка чи петриківка, але значно цікавіше подарувати іноземцеві щось більш локально-унікальне, наприклад вироби з опішнянської, кримськотатарської чи косовської кераміки, або набір листівок із самчиківським розписом.

По-третє, на сувенірну складову, тобто це має бути справді подарунок на згадку про Україну. Тут у пригоді стануть картини з пейзажами, краєвидами Києва чи іншого українського міста. У “Мрії Марії” є великий вибір авторського живопису сучасних художників України, в яких відображена краса української природи і унікальних місцин країни. Також іноземці завжди цікавляться ексклюзивними листівками, адже в багатьох країнах досі популярний посткросинг (обмін листівками по всьому світу). Гарно ілюстровані книжки та альбоми про мистецтво чи традиції України – також вдалий подарунок на згадку.

По-четверте, зверніть увагу на якість і мистецьку цінність подарунку. Сувенір має демонструвати ваш смак і бути некітчевим – це дуже важливо. Іноземцеві у жодному разі і за жодних обставин не можна дарувати матрьошки у національному вбранні, дерев’яну гетьманську булаву з псевдопозолотою, чи магніти на холодильник з салом і часником. Такі “сувеніри” ви ніколи не знайдете у “Мрії Марії”, адже ми категорично виступаємо проти поширення образу “шароварної” України. Натомість у нас ви завжди можете обрати традиційну ляльку-мотанку або авторську ляльку, автентичну вишиту сорочку, народні прикраси, створені найкращими ювелірами, посуд, виготовлений завдяки старовинним технікам, чи тканий килим ручної роботи.
