Як вибрати вишиванку: поради “Мрії Марії”

Процес вибору вишиванки – складний і глибокий. Особливо якщо ви хочете купити вишиванку для себе чи близької людини, а не просто як сувенір. Передусім подумайте, куди ви її будете одягати. Якщо на День незалежності чи День вишиванки – тоді краще вибрати вишиту сорочку з вашого рідного регіону. Якщо на прийом, урочистості чи весілля – краще обрати неяскраву вишивку, наприклад “білим по білому”, такий варіант бачиться вишукано і елегантно. Якщо ж ви хочете носити вишиванку як повсякденний одяг, краще обрати футболку, теніску, поло з елементами вишивки.

Традиційна українська вишита сорочка – це особливий, дуже індивідуальний одяг, який до того ж можна передати в спадок. Вишиванка будується на нюансах, тож рекомендуємо підійти до її вибору дуже детально. Найоптимальніший варіант – замовити вишиванку під індивідуальний пошив. У “Мрії Марії” це можна зробити для себе, чи принести сорочку чи фотографію тією людини, для якої ви замовляєте вишиту сорочку. Додатковий бонус індивідуального пошиву – те, що він дає змогу втілити у крої вишиванки будь-які дизайнерські фантазії.

Справжня вишиванка має бути ручної роботи. Машинна вишивка з ядучо-яскравих акрилових ниток на тканині невідомого походження – це не українська традиційна сорочка, а її дешевий ерзац. Тож радимо забути про “українські вишиванки” біля станцій метро за 150 грн., створені на фабриці в Китаї чи Малайзії. Це все, що завгодно, тільки не українська вишита сорочка. 

Зверніть увагу на тканину, з якої пошита сорочка. Автентичні вишиванки мають бути пошиті виключно з якісних натуральних тканин. “Мрії Марії” вишивають на льоні, шовку та інших тканинах натурального походження. Бренд не використовує канву та інші синтетичні та хімічні матеріали, працюючи з високоякісними екологічними тканинами – це залізне правило компанії.

Зверніть увагу на якість вишивки і ниток. Червоно-чорні троянди чи маки, вишиті хрестиком – це не традиційна українська вишивка, а її “естрадний” варіант з шароварним флером. Дослідники народної культури вишивки нараховують до 300 (!) видів шиття. Хрестик – не “стародавня українська вишивка”, як дехто вважає, а привнесена разом із компанією “Брокар” з Європи техніка, яка через свою легкість у виконанні швидко набула популярності. Традиційні українські техніки, такі як, приміром, викалування чи вирізування, значно складніші, однак вони вигідно вирізняють вишуканістю і майстерністю ручної роботи на тлі того ж таки хрестика. Нитки, якими вишита сорочка, мають бути високої якості, наприклад, “Мрії Марії” використовують французькі нитки, які не линяють. Ще одна “фішка” компанії – замість чорних ниток у деяких сорочках застосовувати нитки сизого темного відтінку, які були у вишивках Наддніпрянщини.

Зверніть увагу на орнамент, символи вишитої сорочки. Символізм і орнаменти української вишивки надзвичайно глибокі і багаті, символіка природи, життя, родини, любові втілені у  різноманітних рослинних, зооморфних, геометричних візерунках. В оздобленні “Мрії Марії” використовують лише узвичаєні орнаменти та слідкують за відповідністю символіки вишиванки предмету одягу. Відповідність дуже важлива, бо, приміром, популярні нині вишиті маки на весільних сорочках – нонсенс, адже мак – це символ суму, смерті, пам’яті. Важливо також, щоб орнамент раптово не обривався, щоб малюнок не був “зарізаним”.

Зверніть увагу на спід сорочки – він має бути таким само чистим і гарним, як і її лицьовий бік. Усі шви мають бути акуратно оброблені. “Мрії Марії” збирають вишиванку вручну, тож шви обробляються не оверлком, а закриваються руками. 

У рубриці “Одяг” (Вишиванки) ви знайдете наш асортимент українських вишитих сорочок ручної роботи. І нехай ваші мрії здійснюються! 

Залишити коментар

Зв'яжіться з нами

Зараз нас немає поруч. Але ви можете надіслати нам електронний лист, і ми зв'жемося з вами, якнайшвидше.

0

Почніть вводити текст і натиснути клавішу ENTER для пошуку

самчиківський розпис, народне мистецтвоподарунки на весілля